Yolonda - Modern Curved Dark Teal Fabric Sofa Set / VGEV2126C-SET-C-15
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
VGEV2126C-SET-C-15
UPC:
Weight:
0.00 LBS
Assembly Fee:
Call for details
Delivery Fee:
Free for Los Angeles, Orange, and Ventura counties
shipping time:
2-7 business days
color:
Blue
Description Hide Description- Show Description+
Yolonda - Modern Curved Dark Teal Fabric Sofa Set
  • Set Includes: Sofa, Loveseat & Chair
  • Upholstered in Dark Teal Teddy C-15 Fabric
  • Hexagonal Tufted Seat
  • Solid Wood Frame
  • Seat Construction: Web Suspension
  • Seats Up To 6
  • Cleaning Instructions: Wipe Clean With A Dry Cloth
  • Seat Weight Capacity: 440 Lbs ea.
  • No Assembly Required
  • Minimum Door Width For Delivery: 47.2"
Dimensions:
Sofa: W104.7" x D45.3" x H28.7"
Loveseat: W86.6" x D45.3" x H28.7"
Chair: W48.4" x D45.3" x H28.7"
Seat Height: 15"
Seat Depth: 26"
Seat Back Height: 15"
Leg Height: 1.2"